kaib.agh.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Uwaga
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View Privacy Policy

Witamy na stronach Katedry Automatyki i Inzynierii Biomedycznej

Informacja o osiągnięciach studentów kierunku Automatyka i Robotyka, Wydziału EAIiIB, AGH.

Znana europejska korporacja COPA-DATA mająca siedzibę w Salzburgu, organizuje corocznie międzynarodowy konkurs "zenon Challenge”. Jego celem jest wyłonienie zespołów programistycznych, które wykonają najciekawszą aplikację w środowisku SCADA „zenon” . Środowisko przeznaczone jest dla systemu programowania wielopoziomowych struktur sterowania przemysłowego PLANT/TERMINAL/MES nowej generacji.

W ramach licencji edukacyjnej na „zenon”, jaką posiada WEAIiIB (Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej) zespół studentów II-go r. kierunku AiR, pracujący pod opieką mgr inż. Andrzeja Latochy (KAiIB), został zaproszony do wzięcia udziału w ww konkursie "zenon Challenge 2014", zgłaszając wielowarstwową aplikację sterującą.

Więcej…
 

Robocomp 2014

W dniu 25.10.2014 odbędzie się już po raz piąty festiwal robotów ROBOCOMP 2014.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP jest inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.Główną atrakcją festiwalu będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto urozmaicimy ten dzień warsztatami robotyki dla najmłodszych oraz pokazami profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

Więcej…
 

Nagrody za wybitne prace inżynierskie w dziedzinie inżynierii biomedycznej

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku akademickim 2014/2015 będzie przyznana nagroda w wysokości 5.000 zł w V-tej edycji konkursu na wybitną pracę inżynierską w dziedzinie inżynierii biomedycznej. 

 

O Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej

Strona ta jest poświęcona wszystkim zainteresowanym KAiIB AGH. Są tu informacje na temat samej katedry i jej pracowników.

Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału EAIiIB Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, należy do największych w kraju uniwersyteckich jednostek dydaktyczno-naukowych (90 osób) zajmujących się dziedziną automatyki, robotyki, biocybernetyki i bioinżynierii, informatyki stosowanej i nauk systemowych. Katedra prowadzi na dwóch stopniach, dwa kierunki nauczania: Automatyka i Robotyka (stacjonarny i niestacjonarny) z 2-ma specjalnościami: Komputerowe Systemu Sterowania i Informatyka w Sterowaniu i Zarządzaniu, oraz kierunek Inżynieria Biomedyczna. W Katedrze prowadzone są też Studia Podyplomowe: Komputerowe Systemy Sterowania i Sterowanie Cyfrowe oraz Informatyka w Zarządzaniu. 

Więcej…
 

Moc technologii na AGH

Koło Naukowe Integra oraz firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, zapraszają na cykl wykładów adresowanych do wszystkich studentów, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród 4 zaplanowanych na ten rok spotkań. 

Więcej…
 

Robocomp 2013

Zapraszamy na festiwal robotyki „Robocomp”. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, gdzie do rywalizacji staje ze sobą ponad sto robotów w różnych kategoriach: Sumo, Linefollower, Micromouse, Wyścig Robotów Kroczących oraz pozbawiona ograniczeń kategoria Freestyle.

Ponadto w trakcie festiwalu odbywają się warsztaty dla najmłodszych, a nasi sponsorzy prezentują swoje firmy na stoiskach wystawowych. To wszystko już 11 maja 2013 na AGH. Zapraszamy pasjonatów robotyki w każdym wieku. Wstęp wolny.

Więcej…
 


Strona 4 z 5